Zaznacz stronę

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w prestiżowym konkursie historycznym Patria Nostra. Są to: Alina Tsaryk, Daria Nedzelska – kl.1TEP oraz Anton Alexandrov 1TI.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o historii Polski wśród młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i aktywności obywatelskiej. Formuła Konkursu sprzyja rozwojowi umiejętności animacji komputerowej i montażu filmowego, a także pozwala uczniom na zdobycie wiedzy o zagadnieniach pomijanych w obowiązkowych programach szkolnych.

Prace wykonane w ramach Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra to krótkie 50-cio sekundowe filmy i animacje prezentujące ważne wydarzenia z historii naszego kraju, wykonane różnymi technikami- poczynając od statycznych, ręcznie rysowanych plansz, poprzez animację poklatkową, film z udziałem aktorów (przeważnie samych uczniów) .To atrakcyjne połączenie myślenia historycznego z nowoczesną techniką audiowizualną.

W tym roku odbyła się już VI Edycja projektu Patria Nostra. Alina, Daria i Anton włączyli się do Konkursu Mazowsze 2021, który adresowany był do uczniów z Mazowsza, Północno – Wschodnich regionów Polski oraz do młodzieży polonijnej. Gala finałowa konkursu odbyła się w Warszawie 9 listopada 2021 r. Nasi uczniowie otrzymali piękne torby wypełnione nagrodami, wręczone 15 grudnia 2021r. przez pana Dyrektora. Gratulujemy!

Film ( nr 36) możecie znaleźć pod adresem https://konkurs-patrianostra.pl/edycja-vi-mazowsze-2021

Zachęcamy do zainteresowania się tym projektem, opiekun Anna Babula.

Skip to content