Zaznacz stronę


27 października 2021 r. Uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach wraz z nauczycielami odbyli wycieczkę polonistyczną historyczną do Czarnolasu, Zwolenia oraz Kazimierza Dolnego. Motywem tej wycieczki było bliższe poznanie historii Jana Kochanowskiego. Uczniowie najpierw zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie z audio przewodnikiem. Również zasiedli na słynnym kamieniu na którym przesiadywał sam autor trenów. Spacerowali i podziwiali piękne widoki parku gdyż dopisywała ciepła, jesienna pogoda.
Następnym miejscem był Zwoleń. Uczniowie zwiedzili Muzeum Regionalne w Zwoleniu i poznali drzewo genealogiczne poety. Później przewodniczka zaprowadziła uczniów do Kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczestnicy wycieczki zobaczyli kryptę Jana Kochanowskiego. Co więcej przewodniczka opowiedziała o legendzie Św. Stanisława.
Ostatnim przystankiem był Kazimierz Dolny. Grupa zobaczyła rynek, a później wspinała się na górę Trzech Krzyży by dostrzec malowniczy widok miasta. Po tym obejrzeli zamek i główną Basztę. Na sam koniec uczniowie mieli czas wolny na ciepły posiłek i zwiedzanie miasta samodzielnie.

Skip to content