Zaznacz stronę

W dniach 2-4 listopada 2021r. odbyła się 3-dniowa wycieczka dla 51 uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Gorzycach w ramach ministerialnego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”.

– Gdy tylko dowiedzieliśmy się o programie „Poznaj Polskę” od razu rozpoczęliśmy przygotowania do złożenia wniosku – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

– Na realizację wyjazdu od ministra dostaliśmy 15 tys. złotych, a środki własne w wysokości 5 tys. złotych pochodziły głównie od sponsorów – dodaje dyrektor.

Zespół Szkół w Gorzycach jako jedna z nielicznych szkół naszego regionu przystąpiła do powyższego programu, który ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury, historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

– Po dotarciu na miejsce, zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie mogliśmy poznać historię Polskiego Lotnictwa i podziwiać najstarszą ekspozycje samolotów. Następnie wszyscy udaliśmy się na historyczny Kopiec Kościuszki, gdzie poznaliśmy całą biografię i jego wielkie zasługi – mówi Nikola, uczennica klasy czwartej technikum logistycznego, uczestniczka wycieczki.

– Następnego dnia obudziła nas piękna pogoda i promienie słoneczne dostające się do naszych pokoi. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się wraz z Panią przewodnik na zwiedzanie zabytkowej części Krakowa. Odwiedziliśmy m. in. Katedrę Wawelską, gdzie pochowani są zasłużeni Polscy władcy, wieszcze narodowi czy członkowie rodzin królewskich. Kolejnym fenomenalnym miejscem były Sukiennice, a dokładniej Muzeum, które się tam znajduję. Mogliśmy podziwiać największe Polskie dzieła oraz  prawdziwy Hołd Pruski Jana Matejki – dodaje Nikola.

Zespół Szkół w Gorzycach zawsze chętnie przystępuje do projektów, które mogą wspomóc wszechstronny rozwój ucznia. Odbył się wyjazd w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, w listopadzie wszystkim uczniom, którzy na zakończenie poprzedniego roku szkolnego mieli świadectwo z paskiem – będą rozdane stypendia, szkoła już niedługo wzbogaci się o nowe podręczniki i wyposażenie biblioteki szkolnej w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, a rok 2022 rozpocznie się realizacją programu międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach projektu Erasmus+.

Skip to content