Zaznacz stronę

Zespół szkół w Gorzycach stał się jednym z trzech ośrodków w Polsce obok Łodzi i Grudziądza w którym można zdać egzaminy oraz uzyskać certyfikaty w kwalifikacjach rynkowych o nazwach: „Użytkowanie obrabiarek sterowanych numerycznie” oraz „Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie”.

Wszystko to dzięki bardzo dobremu wyposażeniu szkoły oraz współpracy z lokalnymi zakładami, wojewódzkim urzędem pracy, instytutem badań edukacyjnych oraz innymi podmiotami.

W celu popularyzacji dwóch nowych kwalifikacji rynkowych w dniach 21 i 22 października 2021r. w gorzyckiej szkole odbyła się konferencja nad którą patronat objęła Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty. Jako prelegenci wystąpili przedstawiciele zakładów pracy (Tenneco – Prezes Adam Krępa, NSG Group Pilkington Automotive Poland – Prezes Ryszard Jania), Podkarpackiego Kuratora Oświaty (Beata Streb, Dorota Kaleta), Instytutu Badań Edukacyjnych (Maciej Tauber, Aneta Czarniecka), Wojewódzkiego Urzędu Pracy (Wioletta Pytka, Małgorzata Kawalec), MTS Bmbh z Berlina (Robert Dubas) oraz właściciel firmy Mechatronik Pan Artur Grochowski – który był współorganizatorem konferencji. Gospodarzem spotkania był Starosta Tarnobrzeski Pan Jerzy Sudoł.

– Dzień pierwszy konferencji przeznaczony był na omówienie zagadnień związanych z zintegrowanym systemem kwalifikacji – mówi Jarosław Augustynowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach, organizator konferencji.

– W drugim dniu odbyły się szkolenia dla nauczycieli przedmiotów mechanicznych z zakresu programowania obrabiarek CNC oraz szkolenia dla nauczycieli robotyki i mechatroniki z obsługi programu ROBLAB – dodaje Jarosław Augustynowicz.

Duże zainteresowanie sprawiło, że konferencja była realizowana w trybie zdalnym dzięki telewizji TV WISŁA, można było również uczestniczyć on-line poprzez platformę Google Meet.

Organizacja konferencji to tylko jedno z wielu przedsięwzięć organizowanych przez gorzycką szkołę. Drugiego Listopada –
50 uczniów pojechało na darmową wycieczkę w ramach programu „Poznaj Polskę”, w tym miesiącu zostaną również rozdane stypendia, a rok 2022 Zespół Szkół w Gorzycach rozpocznie się od realizacji ogromnego projektu w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus+.

SAMSUNG CSC
Skip to content