Zaznacz stronę

Konferencja „Użytkowanie i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie” w Gorzycach 21.10.2021 r.

 

Firma Mechatronik wraz z Zespołem Szkół w Gorzycach jako Instytucja Certyfikująca ma zaszczyt zaprosić Was na konferencję poświęconą kwalifikacjom rynkowym, w których możemy prowadzić proces walidacji tj.:

Użytkowanie obrabiarek sterowanych numerycznie
oraz
Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie.

Spotkanie rozpocznie się 21.10.2021 od godziny 9:00 na terenie
Zespołu Szkół im por. Józefa Sarny w Gorzycach
przy ulicy Żwirki i Wigury 2, 39-432 Gorzyce
w Hali nr 3 CKZ (hala, w której będą realizowane egzaminy).

Jednocześnie informujemy, że konferencja będzie miała charakter hybrydowy i osoby, które nie mogą przybyć osobiście mogą uczestniczyć w spotkaniu w postaci spotkania wirtualnego na webinarium.

Kwalifikacje Rynkowe to kwalifikacje wchodzące w skład ZRK (Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji ), które potwierdzamy w Instytucji Certyfikującej. Walidowane zbiory umiejętności potwierdzane w IC osoba egzaminowana zdobywa w trybie poza formalnym tj. przez samodoskonalenie, uczestnictwo w kursach, w wyniku pracy zawodowej czy dzięki rozwojowi wiedzy i umiejętności w ramach realizacji własnych zainteresowań.

Ustawodawca wprowadzając system walidacji przez zewnętrzne Instytucje Certyfikujące oraz Zewnętrzne Instytucje Zapewnienia Jakości, które nadzorują pracę tych pierwszych, ujednolicił, uniezależnił oraz zadbał o właściwy poziom merytoryczny systemu potwierdzania wybranych zbiorów umiejętności opisanych w ramach właściwej kwalifikacji rynkowej. Działania te mają doprowadzić, w skali całego kraju, do standaryzacji opisu kwalifikacji jakich od przyszłych pracowników oczekują pracodawcy.

Skip to content