Zaznacz stronę

W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. Józefa Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.

Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 41 (w poprzednim roku biegi nie odbyły się, ze względu na pandemię COVID-19). Wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło (Sydney, Seul).

W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół w biegach brali również udział  uczniowie z zaprzyjaźnionych Szkół Podstawowych. Biegi odbywały się w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi (szkoły podstawowe oraz klasy pierwsze szkoły ponadpodstawowe), klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach,oraz chłopcy starsi (klasy III i IV). Dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły nagrody.W tym roku biegi odbywały się na obiektach lekkoatletycznych należących do Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach.

Wyniki:

Grupa dziewcząt:

 1. Patrycja Leśniowska – ZS w Gorzycach
 2. Judyta Józefik – SP nr 2 w Gorzycach
 3. Iga Snapek – SP nr 2 w Gorzycach

Grupa chłopców (klasy młodsze):

 1. Bartłomiej Ramian – SP nr 2 w Gorzycach
 2. Mateusz Wójcik – SP nr 2 w Gorzycach
 3. Hubert Dul – ZS w Gorzycach

Grupa chłopców (klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach):

 1. Mikołaj Vakula
 2. Vładysłav Syrotiuk
 3. Jakub Ramian

Grupa chłopców (klasy starsze):

 1. Aleksander Łukasik
 2. Wiktor Młynarski
 3. Wojciech Rojek
Skip to content