Zaznacz stronę

Rower o wartości 1500 zł, darmowa wycieczka dla 25 uczniów, stypendia, nagrody książkowe – tak zakończył się rok szkolny w Zespole Szkół w Gorzycach.

W Zespole Szkół w Gorzycach docenia się najlepszych uczniów. Oliwia Mroczek – uczennica klasy pierwszej technikum logistycznego została uznana za najwszechstronniejszą uczennicę spośród wszystkich uczniów klas pierwszych, w nagrodę od Dyrektora Szkoły otrzymała rower o wartości 1500 zł.

Tradycją w Zespole Szkół w Gorzycach jest coroczna „Wycieczka dla najlepszych uczniów”. W tym roku w miesiącu wrześniu na bezpłatną dwudniową wycieczkę do Zakopanego pojedzie 25 uczniów. Uczestnicy wycieczki to uczniowie z najwyższymi średnimi ocen w szkole, ale również uczniowie zaangażowani w prace organizacji uczniowskich takich jak Samorząd Uczniowski czy PCK.

Każdy uczeń gorzyckiej szkoły, który ma świadectwo z paskiem (dotyczy to również absolwentów szkół podstawowych, a więc uczniów przyszłych klas pierwszych) ma zapewnione w kolejnym roku szkolnym stypendium. Stypendia dla uczniów przydziela Starosta, Prezes zakładu Federal Mogul i Dyrektor, a dla najlepszych Prezes Rady Ministrów. Stypendystami Prezesa Rady Ministrów zostali: Volodymyr Ivanechko, uczeń klasy 2 technikum logistycznego (średnia ocen 5,73) oraz Lepka Veronika, uczennica klasy pierwszej technikum logistycznego (średnia ocen 5,25).

Ten rok był bardzo dobry dla naszej szkoły. Powstał nowy kierunek kształcenia: technik programista, wyniki egzaminów zewnętrznych (maturalny i zawodowy) są dużo wyższe od średnich krajowych, doposażyliśmy nasze pracownie przedmiotowe, nauczanie zdalne stało na bardzo dobrym poziomie, ale przede wszystkim uczniowie obdarzają nas bardzo dużym zaufaniem, o czym świadczy nabór do klas pierwszych w ostatnich latach i obecnym roku– mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

Poniżej Link do filmu: Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Gorzycach

Poniżej link do filmu nakręconego przez TV WISŁA TARNOBRZEG o Zespole Szkół w Gorzycach:

Skip to content