Zaznacz stronę

W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. Józefa Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.

Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 41, wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło (Sydney, Seul), Zygmunt Tworek – czołowy piłkarz pierwszoligowej Stali Stalowa Wola, Mariusz Złotek – sędzia prowadzący mecze ekstraklasy oraz Janusz Gierach – nauczyciel gorzyckiej szkoły, znany trener piłkarski.

W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół w biegach brali również udział uczniowie z zaprzyjaźnionych Szkół Podstawowych z Gorzyc, Sokolnik i Wrzaw. Biegi odbywały się w czterech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi, klasy drugie Zespołu Szkół w Gorzycach, chłopcy starsi, a dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły nagrody.

Wyniki:

Grupa dziewcząt:

 1. Judyta Józefik – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach

 2. Patrycja Leśniowska – Zespół Szkół w Gorzycach

 3. Iga Snopek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach

Grupa 1 chłopców (klasy młodsze):

 1. Kacper Piwowar – ZS w Gorzycach

 2. Jakub Czech – ZS w Gorzycach

 3. Wojciech Rozjek – ZS w Gorzycach

Grupa 2 chłopców (klasy młodsze):

 1. Wiktor Wójtowicz – ZS w Gorzycach

 2. Patryk Mienkina – ZS w Gorzycach

 3. Iwan Wurstak – ZS w Gorzycach

Grupa chłopców (klasy starsze):

 1. Adrian Wojtanowski – klasa 3 TM (ZS Gorzyce)

 2. Jakub Woźniak – klasa 3 TM (ZS Gorzyce)

 3. Wiktor Solarczyk – klasa 3 TI (ZS Gorzyce)

Skip to content