Zaznacz stronę

„Cztery pory roku w poezji” to hasło przyswiecajace uczestnikom Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grebowie. Konkurs odbył się 2 kwietnia i wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół. Młodzież ze szkoły w Wydrzy, Krawcow, Zabrnia, Grebowa i Gorzyc miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich. Upowszechnianie kultury słowa wśród młodzieży to główny cel spotkania. Jury wybrało jednogłośnie zwycięzcę, który wykazał się najlepsza interpretacją. Wiktor Solarczyk zdobył nagrodę oraz zaszczytne pierwsze miejsce. Na podium stanęły również Wiktoria Zbyrad oraz Agata Pasek. Rozwijanie uzdolnień twórczych to zadanie każdego nauczyciela. Sami uczestnicy konkursu miło wspominają niezwykłą atmosferę, której towarzyszył zapach ciepłych – niemal babcinych, rogalików umilajacych wspólnie spędzony czas. Dla uczniów z Gorzyc to nie pierwsze takie spotkanie, szkoły już od kilku lat wzajemnie współpracują zaszczepiajac w młodych ludziach miłość do literatury i poezji. Wiktor Solarczyk to młody człowiek, dla którego kultura słowa ma kluczowe znaczenie dlatego też zmagania z poezja wygrywa już po raz kolejny. Zespół Szkół w Gorzycach reprezentowało dwie osoby Wiktor Solarczyk i Weronika Stachula, która przedstawiła własną interpretacje utworu Wisławy Szymborskiej „Allegro ma non troppo”. Wykonanie spotkalo się z dużym uznaniem ze względu na właściwy dobór repertuaru i nietuzinkową interpretacje.

Skip to content