Zaznacz stronę

Spotkanie zorganizowane zostało przez Samorząd Uczniowski z powodu Dnia Chłopaka, który w tym roku uczniowie postanowili uświetnić wyjątkowym, bo międzynarodowym wydarzeniem obfitującym w liczne metafory ukazujące bliskość narodu ukrainskiego i polskiego. Chłopcy ze wschodu i zachodu Europy mieli mozliwość wspolnej gry na tak dużą skalę po raz pierwszy w meczu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły. Historia piłki nożnej to zawiły i ciekawy splot wydarzeń. Trudno jednak szukać początków nowoczesnego futbolu tylko w angielskiej rewolucji przemysłowej. Wszystko zaczęło się dużo, dużo wcześniej… Początków kopania w kulisty przedmiot, znany dzisiaj piłką, można doszukać się w Chinach i Japonii. W obu państwach, około 2000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Spotkanie w Gorzycach było wyjątkowe, bo międzynarodowe. Zagrały ze sobą drużyny ze wschodu i zachodu Europy. Mecz POLSKA – UKRAINA to żadna nowość. Chłopcy słowiańskiego rodu grali z sobą wielokrotnie – a nawet wspólnie zorganizowali EURO. Spotykaliśmy się 15.lipca 1998 w Kijowie z wynikiem Ukraina – Polska 1: 2 w Chorzowie 06 października 2001 z wynikiem Polska – Ukraina 1:1 We Lwowie w roku 2008 z wynikiem Ukraina – Polska 1:0 W Łodzi zagraliśmy mecz towarzyski 04.09.2010: wynik Polska – Ukraina 1:1 Trenerami drużyn zostali: Pan Janusz Gierach oraz pan Wojciech Kasak. Po zaprezentowaniu składów rozpoczął sie mecz POLSKA UKRAINA do przerwy sytuacja była wyrównana. Druga połowa zakończyła się wynikiem 4:1 dla Ukrainy. Przed nami mecz rewanżowy.

Skip to content