Zaznacz stronę

W miesiącu czerwcu w sposób szczególny uczniowie , nauczyciele j. polskiego i bibliotekarze z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach oraz grupa historyczna ,,Nieczuja’’ zaangażowali się w szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez uczestniczenie w różnych akcjach czytelniczych , min. ,,Jak nie czytam ,jak czytam’’, Noc Bibliotek ,,RzeczpospoCzyta, XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ph. ,,Czytanie łączy’’.                                                                                                                    

Celem tych przedsięwzięć , w które włączyła się młodzież z naszej szkoły była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwiania dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury. Integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Upowszechnienie opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja czytelnicza młodego pokolenia; wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających „dorosłych”. Promocja bibliotek oraz podkreślanie ich znaczenia dla edukacji czytelniczej. Pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób. Czytelnicze spotkania odbyły się w naszej szkole , a także w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach. Mieliśmy okazję zaprezentować pozycje czytelnicze zarówno dla dzieci ,jak i dla młodzieży.Za czynny udział  w lekcjach bibliotecznych najmłodsze dzieci  otrzymały zakładki do książek oraz naklejki ,,JA CZYTAM’’.

Skip to content