Zaznacz stronę

6 czerwca 2018r w auli Urzędu Marszałkowskiego odbyła się Gala Finałowa III etapu konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”. Finaliści i półfinaliści konkursu z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe certyfikaty i nagrody. W  półfinale z naszej szkoły byli uczniowie Kl. II TE Agnieszka Olszewska, Patrycja Solarczyk i Nazarii Yurkiv.  Samorząd województwa na gali reprezentowali m.in.: wicemarszałek Maria Kurowska i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. Głównym celem projektu jest kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

To jedyny taki konkurs w Polsce i to właśnie na Podkarpaciu jest pilotażowo przeprowadzany – powiedziała Maria Kurowska, jednocześnie dodając:

Cieszę się, że tyle osób zostało przeszkolonych jeśli chodzi o łączenie wiedzy ekonomicznej z praktyką, bo przecież to już trzeci etap, a do tej pory ponad 700 osób wzięło udział w warsztatach, na których można było zgłębiać tajniki przedsiębiorczości – zwróciła uwagę wicemarszałek.

Podczas gali uczestnicy konkursu prezentowali swoje biznesplany, które następnie podlegały ocenie jury. Młodzi ludzie wzięli także udział w wykładzie Tomasza Sadowskiego – naczelnika Wydziału Cyber-bezpieczeństwa NBP oraz wysłuchali wystąpienia przedstawiciela biznesu Adama Rachfała właściciela firmy RSTechnology Gniewczyna Tryniecka.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, przy współpracy z oddziałem ZUS w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, oddziałem okręgowym NBP w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół Nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół Nr 4 w Jaśle.

 

Skip to content