Zaznacz stronę

Już po raz ósmy na boiskach „Orlik 2012” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Gorzycach odbył się turniej w piłkę nożną chłopców i piłkę siatkową dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły.

Tegoroczny turniej był szczególny, gdyż patronat nad nim objął Podkarpacki Kurator Oświaty, umieszczając go na liście zawodów sportowych za które można dostać dodatkowe punkty na świadectwie gimnazjalnym.

Do rywalizacji zostało zgłoszonych 8 drużyn reprezentujących gimnazja
w Gorzycach, Wrzawach, Zaleszanach, Zbydniowie, Turbi, Tarnobrzegu, Chwałowicach oraz pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Gorzycach.

W turnieju piłkarskim najlepsi okazali się uczniowie z Tarnobrzega pokonując w finale rówieśników ze Zbydniowa (ubiegłoroczny zwycięzca) 1 : 0. Zwycięska drużyna grała w składzie: Klaudiusz Grobelski, Jakub Hynowski, Wiktor Lejko, Radosław Leptacz, Michał Kos, Olaf Tarnowski, Hubert Dul, Kacper Kądziołka, Kamil Kołodziej, Kamil Fusiara, Jakub Okoń. Trzecie miejsce przypadło gimnazjalistom z Gorzyc. Koronę króla strzelców zdobył Dawid Andrasik (5 goli) z gorzyckiego gimnazjum. Na miano najlepszego trenera zasłużył Adam Surma, który zdobył wraz z gimnazjalistami ze Zbydniowa drugie miejsce, drużyna prowadzona przez Pana Adama Surmę triumfowała w dwóch poprzednich edycjach turnieju.

W piłce siatkowej dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się gimnazjalistki z tarnobrzeskiego gimnazjum nr 3 (obecnie szkoła podstawowa nr 10), które w finale pokonały Zaleszany 2 : 1. Trzecie miejsce przypadło gimnazjalistką z Gorzyc. Najlepsze siatkarki turnieju swoje mecze rozgrywały w składzie: Julia Dul, Małgorzata Mierzwa, Wiktoria Przybyło, Julia Polek, Anna Mierzwińska, Wiktoria Szulc, Aleksandra Makara oraz Oliwia Rzucidło. Drużynę do turnieju przygotowywała Pani Małgorzata Szaraniec, która triumfowała drugi raz z rzędu (w poprzednim roku zwycięstwo przypadło również gimnazjalistką z tarnobrzeskiego gimnazjum nr 3)

Zawody upłynęły w miłej, sportowej atmosferze, przy dźwiękach muzyki. Było też coś dla ciała, gdyż uczniowie z Zespołu Szkół przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciepłe posiłki oraz napoje.

Uczestników turnieju przywitał Dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz, życząc wszystkim sukcesów w duchu sportowej rywalizacji.

Dyrektor wspomniał również o osiągnięciach uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach. Życzył uczniom gimnazjów, aby ich decyzje przy wyborze szkoły w której będą kontynuowali dalszą naukę były przemyślane.

– Na pewno dobrą decyzją jest skorzystanie z oferty edukacyjnej Zespołu Szkół w Gorzycach, ja już zdecydowałem – mówił Paweł, uczestnik turnieju . – Ta szkoła bardzo dobrze przygotuje mnie do zdania egzaminów zewnętrznych oraz podjęcia pracy – dodał.

Skip to content