Zaznacz stronę

W dniach 10, 11 maja 2018r. Zespół Szkół w Gorzycach otworzył się dla gimnazjalistów. Gorzycką placówkę odwiedziło ponad 400 uczniów z Gorzyc, Wrzaw, Zaleszan, Zbydniowa, Turbi, Radomyśla, Chwałowic oraz Tarnobrzega, Sandomierza, Grębowa i Dwikóz. Gimnazjaliści zobaczyli pracownie do nauki przedmiotów zawodowych, laboratorium do nauki języków obcych, bazę sportową, sale lekcyjne i nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego, na wyposażenie którego placówka pozyskała kwotę przekraczającą siedem milionów złotych. Mogli również zobaczyć warunki mieszkaniowe w funkcjonującym od dwóch lat przy szkole internacie.

– Cieszy mnie bardzo, że do organizacji dni otwartych Zespołu Szkół w Gorzycach włączają się również wyższe uczelnie i zakłady z którymi współpracujemy – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. Okazuje się że kierunki kształcenia naszej szkoły oraz Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego są bardzo podobne – dodaje dyrektor. Przypomnijmy, iż Zespół Szkół w Gorzycach kształci swoich uczniów w następujących kierunkach.

Technikum  mechaniczne, mechatroniczne, informatyczne, ekonomiczne, logistyczne.

Szkoła Branżowa kształci w zawodzie: operator obrabiarek skrawających, również funkcjonuje oddział wielozawodowy w którym naukę pobierają fryzjerzy, kelnerzy, sprzedawcy, stolarze, …..)

Nowości, które proponuje szkoła z Gorzyc to: technik automatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz technik organizacji reklamy.

W dniach otwartych Zespołu Szkół w Gorzycach uczestniczy również zakład Federal Mogul. To właśnie dzięki bardzo dobrej współpracy szkoły z zakładem każdy gimnazjalista mógł zobaczyć, jak wygląda produkcja w największym zakładzie w powiecie tarnobrzeskim.

Zainteresowanie uczniów gorzycką szkołą było ogromne, podpisane umowy o współpracy z największymi pracodawcami, obecność uczelni wyższych, wyposażenie, wyniki egzaminów zewnętrznych (100% zdawalność na egzaminie maturalnym)  robiły wrażenie na gimnazjalistach.

Skip to content