Zaznacz stronę

27 kwietnia młodzież z naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyła w pikniku ,,Radosna Niepodległa’’zorganizowanym przez Gminę Gorzyce i GOK w Gorzycach. Przemaszerowaliśmy z atrybutami barw narodowych na pl. 3 Maja,gdzie wzięliśmy udział w uroczystej akademii przygotowanej przez przedszkolaków.Mieliśmy okazję nauczyć się polskich tańców – poloneza i krakowiaka,prowadzonych przez p.Basię Deville. Młodsze grupy brały udział w okolicznościowych  warsztatach plastycznych i dawnych zabawach. Uroczystość zakończył wspólny śpiew pieśni patriotycznych i degustacja,,gorzyczaków’’.

Wzięliśmy również udział w gminnych obchodach uchwalenia Konstytucji 3Maja.

Wszelkie działania ,które realizuje nasza szkoła w związku z Rokiem Niepodległej zostały objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Skip to content