Zaznacz stronę

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.”

 Henryk Sienkiewicz

W dniach 8-9 grudnia 2017 r. 27 Wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział  w XIII Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem „Tak! Pomagam” organizowanej przez Caritas Polska .Celem zbiórki było pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne i owocowe, herbata, kakao, słodycze, itp.

Wolontariusze Caritas, w odpowiednich strojach i z identyfikatorami, przeprowadzili Zbiórkę Żywności w następujących sklepach w naszej miejscowości: Lewiatan,Groszek,Stokrotka,Spar,Społem. Żywność zebrana w czasie XIII Zbiórki Żywności zostanie przeznaczona na przygotowanie świątecznych paczek dla najuboższych rodzin i osób samotnych z terenu Diecezji Sandomierskiej, które zwracają się z prośbą o pomoc do Caritas Diecezji Sandomierskiej.Nie zapominimy także o naszych kolegach,koleżankach,którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.Zawsze mogą na nas liczyć!

,,Otwórzmy nasze serca i podzielmy się żywnością z osobami ubogimi! Najmniejszy dar to dar serca’’.

Skip to content