Zaznacz stronę

W miesiącu październiku 2017r. dwunastoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach gościła na GRECKIEJ wyspie RODOS.

To kolejny wyjazd w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży „Erasmus+”, który jest organizowany w naszej szkole – mówi Renata Stadnik – Komórkiewicz – koordynator projektu. W lutym 2018r. wszystkie kraje biorące udział w projekcie (Włochy, Portugalia, Turcja, Grecja, Rumunia) odwiedzą Gorzyce, a w kwietniu czeka nas wyjazd do Rumunii – dodaje.

Od 2011r. ponad 180 uczniów Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w ramach programu Comenius i Erasmus odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej oraz kilkukrotnie Turcję. Należy również dodać, iż gorzycka szkoła jest jedyną w województwie podkarpackim, w której od 2017r. będą realizowane dwa kolejne projekty. Wszystko jest zasługą ogromnej fachowości Pani Renaty Stadnik – Komórkiewicz. Płynący stąd wniosek (szczególnie dla gimnazjalistów) jest jeden. Chcesz wyjechać za granicę – ucz się w Gorzycach!!!

Podczas dziewięciodniowego pobytu byliśmy w niesamowitych zakątkach Rodos – mówi Ola Marszałek, uczennica klasy trzeciej technikum ekonomicznego w gorzyckiej szkole. Zwiedziliśmy słynne miasto – labirynt Lindos, zobaczyliśmy stare ruiny wyspy, z których widoczne było piękne lazurowe morze i urzekające góry – dodaje Ola.

Bardzo dużo czasu poświęciliśmy również na pracę nad projektem – mówi Martyna, uczennica klasy trzeciej technikum informatycznego. Tworzyliśmy własne multimedialne mapy, fotografowaliśmy starożytne zabytki, dużo czasy poświęciliśmy na pracę z komputerem – dodaje Martyna.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach to już w dniu dzisiejszym szkoła przyszłości. Nowoczesne pracownie przedmiotowe, podpisane umowy o współpracy z największymi pracodawcami w powiecie tarnobrzeskim, zakładami Federal Mogul i Alumetal, bardzo dobre wyniki uczniów na egzaminach zewnętrznych (maturalny i zawodowy) stawiają szkołę w ścisłej czołówce podkarpacia.

Bardzo dobra pozycja naszej szkoły na lokalnym rynku owocuje nie tylko dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów, lecz również uczelni wyższych, chcących z nami współpracować – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. W najbliższych miesiącach, chcemy podpisać umowy o współpracy z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Chcemy, aby każdy nasz absolwent oprócz możliwości podjęcia pracy, mógł kontynuować naukę na najlepszych uczelniach – dodaje dyrektor.

Skip to content