Zaznacz stronę

W Zespole Szkol Ponadgimnazjalnych w Gorzycach w dniu 20.10.2017r. odbyły się „Targi Pracy i Edukacji”. Głównym organizatorem targów było Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Gorzycach i Nowej Dębie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach.

Tegoroczne targi odbyły się pod hasłem: „Młodzież kluczem do sukcesu”. Uroczystego otwarcie dokonał Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek i Wójt Gminy Gorzyce Leszek Surdy.

Celem targów było wsparcie rozwoju nowych miejsc pracy, stworzenie możliwości bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami, rozszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat planowania swojej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.

Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców jak i osób odwiedzających. Uczestniczyło w nich 23 firmy reprezentujące bardzo różne działy gospodarki, w tym najwięksi pracodawcy w powiecie tarnobrzeskim: Federal Mogul i Alumetal.

Głównymi odbiorcami byli ludzie młodzi, a więc osoby które już za kilka lat będą poszukiwali swojej pierwszej pracy. W ciągu kilku godzin targi odwiedziło ponad  500 osób, byli to uczniowie Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach, gimnazjaliści z Gorzyc i Sokolnik oraz wielu mieszkańców gminy Gorzyce.

– Targi pracy to świetna okazja do zaprezentowania swojej firmy, ale przede wszystkim to możliwość pozyskania nowych, wspaniałych pracowników – mówi Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek. Dlatego , jestem przekonany że targi będą owocne zarówno dla pracodawców jak i osób odwiedzających – dodaje Starosta.

Skip to content