Zaznacz stronę

Poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Elżbieta Łukacijewska odwiedziła w dniu 13.10.2017r. Gorzyce. Pani Europoseł spotkała się z młodzieżą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, z którą współpracuje już od kilku lat. Efektem tej współpracy była tygodniowa, całkowicie bezpłatna wizyta uczniów gorzyckiej szkoły w Brukseli w 2016r.

– Chciałam odwiedzić szkołę z Gorzyc, gdyż dotarły do mnie, do Brukseli informacje o osiągnięciach jej uczniów – mówi Elżbieta Łukacijewska. Najlepsze technikum w Polsce w 2015r., 100% zdawalność na egzaminie maturalnym, bardzo dobre wyposażenie, wyjazdy zagraniczne uczniów w ramach programu Erasmus czy możliwość podjęcia pracy po ukończeniu szkoły, to robi wrażenie – dodaje Europoseł.

Uczniowie zadawali liczne pytania dotyczące pracy w Brukseli oraz korzyści płynących dla Polski i naszego regionu. Pani Europoseł okazała się osobą otwartą, wesołą i chętnie odpowiadającą na bardzo trudne pytania uczniów. Elżbieta Łukacijewska ogłosiła konkurs na temat wiedzy o Parlamencie Europejskim, który odbędzie się w grudniu, a najlepsi uczniowie otrzymają zaproszenia do odwiedzenia stolicy Unii Europejskiej.

– Spotkałem się z naszą Europoseł w Brukseli w 2016r., zwiedziłem Brukselę i Parlament Europejski – mówi Radosław Bednarczyk, uczeń klasy IV technikum mechanicznego, który w 2016r. był laureatem konkursu. Konkurs, który został ogłoszony, a najlepsi znów pojadą do Brukseli, zamierzam wygrać – dodaje Radek.

– Takie lekcje samorządności są dla uczniów bardzo potrzebne i kształcące, gdyż to właśnie oni za kilkanaście lat będą decydować o losach Polski – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. Cieszę się, że Pani Europoseł Elżbieta Łukacijewska odwiedziła właśnie nasza szkołę, a dla uczniów była to wspaniała lekcja samorządności i wiedzy o Parlamencie Europejskim – dodaje dyrektor.

Skip to content