Zaznacz stronę

Jubileuszowa XX Edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej EUTRAPELIA rozpoczęła się w listopadzie. Skierowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych diecezji sandomierskiej. Uczniowie w dowolnej formie artystycznej przedstawiają swój temat bądź przygotowany przez komisję festiwalową.

Kapituła festiwalu w składzie: dr Ewa Sęk, Alicja Szewczyk oraz ks. dr Bogdan Kręmpa zagościła 19 maja w Zespole Szkół im. Por. Józefa Sarny w Gorzycach.

Na scenie Gminnego Domu Kultury w Gorzycach wystąpili uczniowie ZS. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz. Następnie uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej przedstawili autorski program artystyczny pt.: „Zdążyć przed Bogiem”. Poprzez recytacje wierszy, śpiew i taniec oraz sceny odnoszące się do młodego pokolenia, ukazano piękną lekcję życia, moc wzruszeń i wrażeń estetycznych.

Dziękujemy wszystkim artystom za trud przygotowania programu i włożone serce. Liczymy jednocześnie, że to spotkanie dla wielu stanie się początkiem pięknej drogi, na którą zaprasza Bóg.

Skip to content