Zaznacz stronę

W dniach 1 – 7 maja 2017r. dziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach gościła w Portugalii.

– To kolejny wyjazd w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży „Erasmus+”, który jest realizowany w naszej szkole – mówi Renata Stadnik – Komórkiewicz – koordynator projektu. W ramach tego projektu odwiedzimy jeszcze Grecję i Rumunię. W miesiącach wakacyjnych dowiemy się, czy kolejne projekty, które napisaliśmy otrzymają pozytywne opinie, jeśli tak, to do 2020r. nasza młodzież często będzie gościła u zagranicznych partnerów – dodaje

Od 2011r. ponad 170 uczniów z Zespołu Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach w ramach programów Comenius i Erasmus odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej oraz kilkakrotnie Turcję. 

– W Porto zwiedziliśmy księgarnię uważaną za jedną z najpiękniejszych na świecie, to ona zainspirowała J.K.Rowling do napisania Harrego Pottera – mówi Katarzyna Tarłowska, uczennica klasy pierwszej technikum logistycznego w gorzyckiej szkole.

Dużo czasu spędziliśmy również na pracy w szkole, tworzyliśmy testy i quizy, zaprezentowano nam jak powinna wyglądać szkoła w przyszłości – dodaje Katarzyna.

– Zwiedziliśmy również Uniwersytet w Minho, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o zastosowaniu urządzeń mobilnych – mówi Dawid, uczeń klasy pierwszej technikum logistycznego . Mieliśmy też okazję pospacerować po falach Oceanu Atlantyckiego i zwiedzić miasta: Matosinhos, Braga oraz Guimaraes – dodaje Dawid.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach to już w dniu dzisiejszym szkoła przyszłości. Nowoczesna pracownie przedmiotowe (zakupione za kwotę przekraczającą 7 milionów złotych), podpisane umowy o współpracy z największymi pracodawcami w powiecie tarnobrzeskim, zakładami Federal Mogul i Alumetal, oraz bardzo dobre wyniki uczniów na egzaminach zewnętrznych (maturalny i zawodowy) już dziś stawiają szkołę w ścisłej czołówce województwa podkarpackiego.

– W miesiącach maju i czerwcu uczniowie szkół gimnazjalnych decydują o swojej przyszłości, składając podania do szkół średnich. Na chwilę dzisiejszą, w kierunkach w których kształcimy (mechanik, mechatronik, informatyk, ekonomista, logistyk, odlewnik, liceum ogólnokształcące, zasadnicza szkoła zawodowa) mamy już bardzo dużo podań – mówi Krzysztof Komórkiewicz, dyrektor szkoły. Świadczy to o tym, że nasza szkoła jest dobrze postrzegana w środowisku, oraz stwarza dobry klimat do nauki i integracji, a młodzież jest dobrze przygotowana do wejścia w dorosłe życie – dodaje dyrektor.

 

Skip to content