Zaznacz stronę

W ramach projektu ERASMUS+ “BRINGING LIFE INTO THE CLASSROOM: innovative use of mobile devices in the educational process” grupa nauczycieli i uczniów ZS Gorzyce uda się do AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DA MAIA  w Portugalii w dniach od 1-7 maja 2017 roku.

Fotorelacja (kliknij tutaj)

 

To już trzecia wymiana młodzieży w ramach tego projektu. Nasi uczniowie udadzą się w październiku do Grecji, w styczniu będziemy gościć kraje partnerskie w Gorzycach i ostatni kraj to Rumunia. W Portugalii po zwiedzeniu szkoły i oficjalnym spotkaniu z nauczycielami, uczniami i rodzicami udamy się do klas gdzie będziemy pracować nad projektem.  Uczniowie Gonçalo Alvim and Camila Silva ze szkoły partnerskiej zapoznają nas z  APPs Inventory and Animoto.  Wspólnie wszyscy będziemy podawać przykłady, komentować wypracowane zadania oraz dokonamy ewaluacji naszej pracy. Następnie udamy się na zwiedzanie Porto a raczej na dokumentowanie zwiedzanych obiektów z zastosowaniem urządzeń mobilnych. Będą to: Lello Library, Clérigos Tower and Bolsa Palace.  Nagrania i zdjęcia zrobione tego dnia będą brały udział w konkursie.  Zostaniemy zaproszeni na  seminarium dot. bezpieczeństwa w sieci które poprowadzi nauczyciel szkoły goszczącej nas  Mr Rui Ribeiro. Kolejny punkt programu to  tzw. Mobile Learning w Porto – przepływ rzeką Douro, zwiedzenie Port Wine Cellars  oraz  Museum of the Discoveries. Uczniowie i nauczyciele będą nagrywać filmiki, robić zdjęcia aby poźniej móc je zastosować  w APP. Dzień zakończy spacer wzdłuż  Ribeira i spojrzenie na tutejszych mieszkańców.
University of Minho (Campus of Gualtar – Braga) to miejsce w którym nauczyciele  będą gościć na szkoleniu poprowadzonym przez Prof. Bento, Prof. António Osório and Prof. José Alberto Lencastre. Uczniowie z ESMD zorganizują debatę pt. Keep Calm Let`s debate. Następnie przygotują materiały aby zwiedzić dwa miasta Braga and Guimarães a w tym Bom Jesus and Sameiro w Braga oraz  Guimarães Castel.
Uczniowie opracują  w grupach  materiały zebrane  do APP a dzień zakończy pobyt na plaży, w ogrodach  Serralves  oraz  wystawa Miró.  Przy zastosowaniu mentimeter app wyłoniony zostanie zwyciezca, zaprezentowane będą wyniki naszej tygodniowej pracy i doknana ewaluacja.

Skip to content