Zaznacz stronę

Uczennice IV TE po rozmowie z doradcą zawodowym szkoły Anną Motyka oraz  zdaniu egzaminów zawodowych,  jeszcze są w szkole przed maturą a już staż czeka na nich. Jak widzimy zdanie egzaminów zawodowych na wysokim poziomie bardzo się opłaca i otwiera drogę do dalszego zdobycia praktyki  w dziedzinie księgowości. Zachęcanie uczniów do podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, zmiany zachowania oraz do rozstrzygania o swoim życiu dotyczy doradztwa  zawodowego w dziedzinie osobistej, edukacyjnej czy pomocy w wyborze dalszej drogi kariery zawodowej- to praca szkolnego doradcy zawodowego, który poprzez rozmowy indywidualne i grupowe wspiera decyzje i wybory dokonywane przez uczniów. Wspieranie młodzieży w procesie konstruowania kariery na różnym etapie ich życia, staje się głównym

zadaniem współczesnego poradnictwa, sprawia, że doradca zawodowy jeszcze bardziej intensywnie poszukuje form i sposobów działania, dzięki którym będzie mógł właściwie pomagać młodzieżyw procesie konstruowania i przekształcania ich własnych karier.

Skip to content