Zaznacz stronę

„ Człowiek jest wielkim nie przez to co posiada ,lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”- Jan Paweł II

 

W dniu 05.04.2017 w naszej szkole odbyła się trzecia już w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa.

Podobnie jak podczas wcześniejszych akcji nasi uczniowie nie zawiedli i grupa 16 uczniów z klasy 2TM, 3TMI i 4TME stawiła się na akcję , aby oddać” cząstkę siebie”.

 

Krwiodawstwo, czyli chęć niesienia pomocy innym, funkcjonuje w naszej szkole od wielu lat jest siłą napędową do dalszego działania naszej młodzieży. Jest to szczególnie ważna akcja, ponieważ na krew czekają tysiące chorych ludzi. Dzieląc się tym bezcennym lekiem jakim jest krew nasi uczniowie nie tylko ratują życie innym, ale także dają przykład otoczeniu .Nagrodą dla nich jest ogromna satysfakcja, płynąca ze świadomości ,że ich krew uratuje życie innego człowieka.

 

Koordynatorami akcji krwiodawstwa w Zespole Szkół w Gorzycach są opiekunki Szkolnego Koła PCK pani Marta Trela i pani Renata Stadnik- Komórkiewicz, które z wielkim zaangażowaniem zachęcają młodzież do oddawania krwi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za ten dar serca i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.
 

 

Jeśli jesteś już pełnoletni, ważysz 50 kg lub więcej, Twoje samopoczucie nie budzi niepokoju, masz dobrą wolę pomagać innym ludziom, to przyłącz się do nas.

Po oddaniu krwi przekonasz się, że naprawdę warto zostać krwiodawcą!

 

Skip to content