Zaznacz stronę

W  dniu 29 marca 2017r uczniowie III i IV klasy Technikum Mechanicznego,  Informatycznego i Ekonomicznego wraz z opiekunami Anną Motyka i Izabelą Stilger- Pora z Zespołu Szkół w Gorzycach byli na Dniu Otwartym Wydziału Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Uczniowie mieli okazję do zwiedzania wydziału i poznania ciekawego wyposażenia uczelni oraz nauki w laboratoriach i możliwości stypendiów.  W Stalowej Woli uczelnia kształci na kierunkach mechanika i budowa maszyn oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji. Podczas Dnia Otwartego Uczelni, uczniowie wzięli udział w uroczystej graduacji absolwentów uczelni, poznali prezentację wirtualnych narzędzi do projektowania inżynierskiego oraz symulacji procesów spawania Lincoln Electric, prezentacje firmy ZWICK Polska (badania materiałowe), Uni- Export Instruments Polska (specjalistyczna aparatura mikroskopowa, spektrometry i technika próżniowa),  Pilkington, ITA- zaawansowane systemy pomiarowe i narzędziowe. Dodatkową atrakcją był pokaz maszyn produkowanych przez firmy HSW, Dressta i Mista w Stalowej Woli.  Firma Uniwheels przedstawiłą program praktyk i staży absolwenckich.Liczne zabawy i konkursy z nagrodami oraz poczęstunek wojskową grochówką były atrakcją dla młodzieży.

Skip to content