Zaznacz stronę

Kolejny wyjazd młodzieży i nauczycieli w ramach projektu Erasmus+ “Bringing Life into classroom: inovative use of mobile devices in the educational process” w dniach od 5-11 marca 2017.

Kierunek- Turcja

5 marca 2017 dziesięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Gorzycach w ramach projektu Erasmus+ uda się do Istambułu- największego miasta w Turcji.
Po zapoznaniu z rodzinami, które będą się nami opiekować przez cały pobyt, rozpoczniemy cykl ciekawych lekcji i przygód trwających 5 dni. Zapoznamy się z kulturą i tradycjami Turcji. Zwiedzimy wiele interesujących miejsc. Podczas pierwszej lekcji Pani Rabia Gulbay zapozna nas z Projektem F@tih i EBA (Education and Informatics Network), po czym przejdziemy do warsztatów, podczas których spróbujemy tradycyjnego tureckiego jedzenia. Naszym zadaniem na tych, jak i na wszystkich kolejnych warsztatach będzie robienie zdjęć i nagrywanie filmów z krótkimi wywiadami przeprowadzonymi z tureckimi uczniami i tamtejszymi nauczycielami. Tego samego dnia przejdziemy do lekcji drugiej, w ramach której udamy
się na wycieczkę do największego tematycznego akwarium na świecie. W kolejnych dniach, również w ramach  lekcji będziemy mieli okazję zobaczyć takie atrakcje jak m.in.
Forteca Rumeli, Yildiz Park, Bazar Egipski, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Hagia Sophia, Wieżę Galata Tower, Kolumnę Konstantyna czy Pałac Topkapi. Ostatniego dnia będziemy podziwiać specjalny pokaz kulturowy przygotowany przez gospodarzy.   Główny cel naszego pobytu w Stambule to praca nad urządzeniami mobilnymi to przez kilka dni będziemy się uczyć jak je stosować i wykorzystywać nie tylko w życiu codziennym ale również w procesie edukacyjnym. Weźmiemy udział w szeregu szkoleń, konferencji i wykładów na których zdobędziemy wiedzę,  nowe umiejętności i podszlifujemy języki obce.  Zdobytą wiedzę zastosujemy w kolejnych mobilnościach jak i na zajęciach lekcyjnych. Nasz pobyt przypieczętuje wideo , którą wszyscy będziemy przygotowywać. Po oficjalnym pożegnaniu z naszymi tureckimi przyjaciółmi, z ogromnym sentymentem i tęsknotą wrócimy do Gorzyc. 

Skip to content