Zaznacz stronę

22 stycznia odbyły się  „Trześniowskie Jasełka” w świetlicy wiejskiej w Trześni, była to już trzecia edycja. Po widowisku uhonorowani zostali  nagrodami laureaci konkursu Trześniowskie Anioły. Konkursu plastycznego nawiązującego do polichromii zdobiących ściany kościoła parafialnego w Trześni, najstarszego kościoła na terenie gminy Gorzyce.
Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej przedstawiającej własną wizję anioła. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów.Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy I TIM Vasyl Kurzoh,któremu serdecznie gratulujemy. Konkurs był nawiązaniem do projektu „Trześniowskie anioły – niebiański orszak” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach w ramach wydarzenia promującego obszar Lasowiackiej Grupy Działania. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Z rąk Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego p. Pawła Bartoszka, Wójta Gminy Gorzyce p. Leszka Surdego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Gorzyce  p. Krzysztofa Maruszaka nagrody odebrali uczestnicy konkursu plastycznego „Trześniowskie Anioły”. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Oceny dokonało jury w składzie: Elżbieta Kłoda – nauczyciel plastyki, Dorota Kozioł – autorka legendy o Trześniowskich Aniołach oraz Grażyna Walczyna – kierownik DK w Sokolnikach. Jury wyróżniło 30 prac.

 

Skip to content