Zaznacz stronę

Charakterystyka zawodu technik usług fryzjerskich
 
Technik usług fryzjerskich świadczy usługi fryzjerskie oraz posiada umiejętność zarządzania zespołem i salonem fryzjerskim.
Do usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, takich jak:
 

  • zabiegi pielęgnacyjne włosów
  • strzyżenie włosów
  • formowanie fryzur
  • ondulowanie oraz zmiana koloru włosów
  • informowanie klienta o możliwych do wykonania czynnościach (polecanie fryzur, zabiegów itp.)
  • polecanie i sprzedaż preparatów fryzjerskich
  • informowanie nabywcy o walorach polecanych preparatów, pomaga klientowi przy wyborze produktu

 
Technicy usług fryzjerskich mogą być zatrudniani na planach filmowych, przy pokazach mody oraz w teatrach i na planach filmowych a także ze względu na znajomość spraw związanych z prowadzenie firmy mogą zarządzać własnymi salonami fryzjerskimi
Poznawanie i wdrażanie nowych technologii wykonania zabiegów, nowoczesnych narzędzi oraz technik pracy sprawiają, że branża fryzjerska jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się gałęzią usług. Dodatkowe umiejętności uczniów obejmujące znajomość języka nowożytnego na poziomie rozszerzonym sprawiają, że uczniowie mają możliwość poszukiwania miejsca pracy zarówno na rynku pracy krajowym jak i na rynku europejskim.

Skip to content