Zaznacz stronę

28 listopada 2016r. Aleksandra Romanowska , Agnieszka Korczak , Klaudia Żwirek , Kacper Ewiak reprezentowali naszą szkołę w VI edycji konkursu ,,Świadomy , młody obywatel 2016’’,którego celem jest propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej. Te zmagania obywatelskie skierowane były do młodzieży Powiatu Tarnobrzeskiego ,Grodzkiego i  Ziemskiego . Organizatorem konkursu był Mirosław Pluta ,prezes Stowarzyszenia TARNOBRZEŻANIE.PL oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Elżbieta Łukajewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego , Paweł Bartoszek  – Starosta Tarnobrzeski , Grzegorz Kiełb – Prezydent Miasta Tarnobrzega.

Test konkursowy składał się z 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Uczniowie mieli na rozwiązanie 30 minut. Okazało się , że test nie sprawił uczniom większych kłopotów i uczestnicy ukończyli  go przed czasem. Nad przeprowadzeniem testu czuwały osoby wyznaczone przez Organizatora stanowiące ,,Jury’’ w składzie Magdalena Wrońska , Anna Pałacka , Magdalena Motas-Korzonek , Mariusz Kanios. Wyłoniono 6 zwycięzców konkursu ,którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów i w najbliższym czasie pojadą na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze ,każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i mógł skorzystać ze smakołyków oferowanych przez bar studencki . Na pewno w przyszłym roku również spróbujemy sił w kolejnej edycji konkursu , bo ,,Bruksela czeka na najlepszych’’.

 

Skip to content