Zaznacz stronę

,,Książka to dopiero początek…’’- pod takim hasłem świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy miesiąc Bibliotek Szkolnych. Ustanowiony on został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta sięga już 17 lat i ma na celu zwrócenie uwagi na ogromna rolę bibliotek w życiu szkoły , w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W jaki sposób świętowaliśmy? Przez cały miesiąc październik biblioteka zaskakiwała swoich czytelników. Na wypożyczających czekały min. słodkie wypożyczenia, wystawa prac plastycznych ucznia klasy ITM Wasyla Kurzhoz, gazetka okolicznościowa i wiele innych atrakcyjnych niespodzianek. Uczniowie prezentowali swoje ulubione książki i zachęcali kolegów do ich przeczytania. Ogłoszone zostały dwa konkursy: Czytelnik Roku 2016/2017 oraz konkurs polonistyczny, który polegał na uzasadnieniu motta tegorocznych obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

 Na konkurs wpłynęło 35 prac, z których szkolne jury w składzie: dyr K.Komórkiewicz, p.M.Laskowska, p.M.Motas-Korzonek wyłoniło trzy najciekawsze prace. Pierwsze miejsce przypadło uczen klasy ITLE Agnieszce Korczak, drugie miejsce zajęła Aleksandra Romanowska –uczennica klasy I TLE i trzecie miejsce otrzymała Małgorzata Jagieła również z klasy I TLE. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie, ciekawe pomysły i własne przemyślenia. Rozstrzygnięcie konkursu Czytelnik Roku 2016/2017 odbędzie się w czerwcu 2017 roku. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej i korzystania z jej księgozbioru.

Skip to content