Zaznacz stronę

stypendysci-powiatu-tarnobrzeskiego

Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek spotkał się z najlepszymi uczniami powiatowych szkół i placówek oświatowych  by wręczyć im stypendia Powiatu Tarnobrzeskiego. Wysokich osiągnięć w różnych dziedzinach nauki pogratulowali uczniom przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dominik Szewc oraz wicestarosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. – Bardzo mnie cieszy, że możemy Was dziś tutaj gościć, szczególnie, że z niektórymi widzimy się już po raz kolejny. To dowód wielkiego zapału i chęci nauki. Serdecznie gratuluję wysokich średnich. Z radością wpieramy zdolną i ciekawą świata młodzież. Wierzę, że ten drobny zastrzyk finansowy będzie dla Was kolejną zachęta do osiągania jak najlepszych wyników ale i rozwijania swoich zainteresowań – gratulował stypendystom starosta Paweł Bartoszek. Po słowie Starosty dotyczącym idei ustanowienia stypendiów dla najlepszych uczniów, przyszedł czas na wręczenie stypendystom dyplomów oraz pamiątkowe zdjęcia. Na rok 2016/2017 Stypendium otrzymało 12 uczniów: 3 uczniów  Zespołu Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie, 3 uczniów  Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie 3 uczniów Zespołu Szkół im. Por. J. Sarnyw Gorzycach, 3 uczniów SpecjalnegoOśrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich szerokich zainteresowaniach. Pasje stypendystów to informatyka, sport, a także występy artystyczne.   Lista stypendystów – rok szkolny 2016/2017.

Lp. Nazwisko i imię Szkoła / placówka
1. Bartman Marcin Zespół Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie
2. Bartoszek Beata Zespół Szkół im. Por. J. Sarny w Gorzycach
3. Burkiewicz Dominika Zespół Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie
4. Dudek Gabriela Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie
5. Ewiak Kacper Zespół Szkół im. Por. J. Sarny w Gorzycach
6. KłusekJessika Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grębowie
7. Kodyra Jacek Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie
8. Orzech Filip Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Dębie
9. Wilk Małgorzata Zespół Szkół Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie
10. Woś Adrianna Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grębowie
11. Ziółkowska Ewelina Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Grębowie
12. Żwirek Klaudia Zespół Szkół im. Por. J. Sarny w Gorzycach

 Czym jest ,,Miesięczne stypendium Powiatu Tarnobrzeskiego’’? Jest formą realizacji Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Tarnobrzeski. Celem programu jest:

  • Promowanie i wspieranie uczniów uzdolnionych,
  • Podnoszenie wyników nauczania
  • Zachęcanie uczniów do reprezentowania Powiatu w olimpiadach, konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Dyrektorzy typują 3 najlepszych uczniów szkoły/placówki: którzy spełniają jeden z poniższych warunków:

  1. na koniec roku szkolnego poprzedzającego złożenie wniosku o stypendium uzyskali najwyższą średnią ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania;
  2. są finalistami i laureatami wieloetapowych konkursów przedmiotowych i artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim, medalistami zawodów, co najmniej na szczeblu wojewódzkim lub finalistami zawodów krajowych.

Stypendium przyznaje Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego, na okres 10 miesięcy tj.: od września do czerwca danego roku szkolnego.  Stypendium przyznawane  jest w formie pieniężnej. Film z rozdania stypendiów można obejrzeć na stronie www.itvwisla.tv w wiadomościach z dnia 18.11.2016r. iTV INFO – 18 LISTOPADA 2016

Skip to content