Zaznacz stronę

Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria) w 1925 r. Nie jest jasne, dlaczego obchody tego święta wyznaczono na 1 czerwca. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata. Nie we wszystkich krajach święto obchodzone jest 1 czerwca, np. w Brazylii Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach i instytucjach uświetniających ten wyjątkowy dzień. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz obdarowania swoich pociech prezentami. Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców. Nie wszystkie jednak dzieci będą miały możliwość spotkania się ze swoimi rodzicami i dlatego uczniowie klasy I ZSZ z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach postanowili przygotować niespodziankę dla milusińskich z Domu Dziecka w Stalowej Woli. Oprócz prezentów, największą radością był wspólnie spędzony czas , zabawy, spacer na świeżym powietrzu. Rozweselone twarze dzieci łapały za serce i z trudem opuszczaliśmy placówkę. Ogromne podziękowania należą się naszym przyjaciołom , którzy chętnie wspierają akcje charytatywne organizowane przez naszą szkołę, bo doskonale wiemy , że ,,Wszystkie dzieci nasze są… Na serca dnie mają swój dom, Uchyl im serce jak drzwi. Niech małe sny spełnią się dziś, Wyśpiewaj marzenia , a świat będzie nasz ! Ważny jest serca alfabet, Ciepły uśmiech , jak słownik, Jesteśmy razem!’’

Skip to content