Zaznacz stronę

W dniu 22 04 2016 r. uczniowie klasy I Technikum Ekonomicznego naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce, poznanie przebiegu procesu sądowego oraz roli prawa w życiu obywatela.

 Na spotkanie przybył Pan Sędzia, który zaprosił uczniów do jednej z sal rozpraw, gdzie zapoznał młodzież z przebiegiem rozprawy sądowej, wskazał miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków.
W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jaką drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce.
Młodzież zadawała sędziemu pytania, które świadczyły o zainteresowaniu podjętą problematyką.
Spotkanie było lekcją odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka z poszanowaniem prawa, które w życiu należy przestrzegać.

Skip to content