Zaznacz stronę

Rusza fundusz stypendialny dla najzdolniejszej młodzieży gminy Gorzyce. Ma on pomóc utalentowanym, młodym ludziom rozwijać umiejętności i zainteresowania.

– Przez lata pracowałem z dziećmi i młodzieżą zarówno w szkole, jak i prowadząc zajęcia z pływania i akrobatyki. Niestety bez wsparcia finansowego wiele talentów nie ma szans. Wiem, że podobnie myśli wielu nauczycieli i trenerów. Można z uczniem opracować materiał, nauczyć go wielu rzeczy, ale zawsze jeśli chce się jeszcze bardziej rozwinąć jego skrzydła stanie na drodze przeszkoda w postaci braku funduszy. Dlatego tworząc stypendium zależało nam, na przygotowaniu takiej formy wsparcia, która w pełni zostanie wykorzystana do rozwijania uzdolnień młodych ludzi – podkreśla wójt Gminy Gorzyce, Leszek Surdy.

 

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych – zamieszkali w gminie Gorzyce lub uczęszczający do szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy.

Osoby, które zakwalifikują się do programu stypendialnego będą mogły sfinansować kursy, szkolenia, obozy naukowe, językowe, sportowe, artystyczne; zapłacić za udział w konkursach, wystawach; kupić pomoce do rozwijania swoich uzdolnień np. instrumenty muzyczne, książki, czasopisma, przybory plastyczne czy sprzęt sportowy.

Wnioski o przyznanie stypendium „Młodzi Zdolni” należy składać w sekretariacie Zespołu Szkół w Gorzycach przy ul. Edukacji Narodowej 3 w terminie do 29 kwietnia br. Regulamin oraz wnioski można pobrać ze strony Urzędu Gminy Gorzyce – www.gminagorzyce.pl. Dokumenty opublikowane są również na stronach wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy, a także dostępne w sekretariatach placówek oświatowych.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele: Urzędu Gminy Gorzyce, szkół prowadzonych przez gminę, a także przedstawiciele instytucji, firm – zasilających fundusz stypendialny będzie oceniała wnioski wg określonych kryteriów tj.: wyników w nauce, szczególnych osiągnięć np. w konkursach czy turniejach, pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, a także autorskiego plan rozwoju, który musi przedstawić każdy kandydat ubiegający się o stypendium.

Jednorazowe wypłaty będą realizowane w maju tego roku. Ich wysokość uzależniona jest od wpłat darczyńców, ale także liczby uczniów ubiegających się o stypendium. Stypendium będzie wypłacane co roku.

– Wierzę, że taka forma wsparcia będzie dla młodych ludzi dodatkową zachętą do nauki. Mam też nadzieję, że firmy i instytucje działające na terenie naszej gminy i nie tylko chętnie wesprą to przedsięwzięcie– mówi Leszek Surdy.

Fundusz Stypendialny „Młodzi Zdolni” jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla siebie” w Gorzycach. Firmy i osoby prywatne, które chciałyby przekazać darowizny na poczet funduszu mogą kontaktować się z zarządem Stowarzyszenia lub dyrekcją Zespołu Szkół w Gorzycach.

 

Skip to content