Zaznacz stronę

W dniu dzisiejszym Zespół Szkół w Gorzycach gościł w murach Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Wraz z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi pokazaliśmy gimnazjalistom z Gorzyc, Wrzaw i Zaleszan swoje oferty edukacyjne. Po krótkiej prelekcji dyrektora szkoły młodzież miała okazję bliżej zapoznać się z prezentowanymi na naszych wystawkach eksponatami. Jak przewidywaliśmy dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz „walki” robotów zbudowanych i zaprogramowanych przez uczniów naszego Technikum Informatycznego. Wiele pytań gimnazjaliści skierowali do swoich starszych kolegów z Technikum Mechanicznego którzy prezentowali modelowanie detali oraz symulację obróbki skrawaniem przy pomocy oprogramowania CAD/CAM. Uwagę gimnazjalistów zwóciło też zagadnienie drukowania 3D- na pokaz pracy drukarki zapraszamy Was w czasie Dnia otwartego w ZS Gorzyce (10 maja). Brawami nagrodzone zostały uczennice Technikum Ekonomicznego za przedstawioną edukacyjną inscenizację. 

Skip to content