Zaznacz stronę

4 marca obejrzeliśmy przedstawienie pt. „LILI, FEJS I… KŁOPOTY” Tematem sztuki było niewłaściwe, nieodpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw Internetu, który zamiast zabawy i rozrywki nieoczekiwanie stał się niebezpieczną bronią.

Internet jest wspaniałym narzędziem służącym do zdobywania informacji czy rozrywki Jest kopalnią wiedzy.

Jednocześnie jednak ma wielkie możliwości wykorzystania zdobytych o nas informacji przeciwko nam samym. Czytanie regulaminów, korzystanie z zabezpieczeń oraz ochrona swoich danych osobowych to bardzo ważne zagadnienia, o których trudno nie wspomnieć.Koniecznością zatem jest, aby rozmawiać z dziećmi i młodzieżą również o zagrożeniach płynących z Internetu. Trzeba uświadomić młodym ludziom, by korzystając z tego medium wykazywali zawsze najwyższą ostrożność. Świadomość zagrożeń i odpowiedzialne zachowanie w ogromnym stopniu może ograniczyć ryzyko zabrnięcia w pułapkę osób działających z zamiarem skrzywdzenia i wykorzystania użytkownika sieci.

Skip to content