Zaznacz stronę

12 lutego 2016 r., w ostatni dzień przed feriami uczniowie wszystkich klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Dla 94 pierwszoklasistów (technikum mechaniczne, informatyczne, ekonomiczne i zasadnicza szkoła zawodowa) wycieczka była bezpłatna, ufundowana przez Dyrektora Szkoły z okazji Walentynek.

– To półrocze było wyjątkowo długie, odpoczynek należy się nam wszystkim, nauczycielom
i uczniom, stąd pomysł na zorganizowanie bezpłatnej wycieczki dla naszych pierwszoklasistów –mówi dyrektor Zespołu Szkół w Gorzycach Krzysztof Komórkiewicz.
Delegacja z gorzyckiej szkoły odwiedziła Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania
w Rzeszowie.
– Szczególnie zwróciliśmy uwagę na roboty, które chodziły i tańczyły, podobało nam się również studio graficzne, a także klub akademicki i stadnina koni – mówi Ola Jaskowska – uczennica klasy pierwszej technikum ekonomicznego.
Kolejnym celem podróży była „Galeria Rzeszów”, gdzie wszyscy uczestnicy wycieczki mieli czas wolny, a później udali się do kina Helios.
– Uczestniczyliśmy w seansie filmowym „Planeta Singli”. Ta romantyczna komedia mówi nie tylko o miłości, ale także o roli rodziny i przyjaźni. Żarty przeplatały się ze wzruszeniami – mówi Kinga Krzaczkowska, uczennica klasy pierwszej zasadniczej szkoły zawodowej. – Dzięki tej wycieczce dużo czasu spędziliśmy razem, świetnie się bawiąc. Cały dzień minął nam szybko, we wspaniałej atmosferze – dodaje Kinga.
– Szkoła to miejsce w którym uczeń ma zdobyć wszechstronną wiedzę, dlatego będę popierał i wspierał wszystkie działania prowadzące do integracji młodzieży, zawierania nowych przyjaźni oraz spędzania czasu wolnego na zabawie – dodaje dyrektor szkoły.
Zespół Szkół w Gorzycach to placówka, która oprócz bardzo dobrego przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych (pierwsze miejsce w Polsce pod względem kształcenia
w zawodzie technik mechanik w 2015 r. według „Rzeczpospolitej”) kładzie duży nacisk na działania integrujące i wspierające uczniów.
Należy tu wspomnieć o stypendiach za wyniki w nauce, dopłatach do biletów miesięcznych, organizacji wyjazdów zagranicznych, płatnych miesięcznych praktykach w okresie wakacyjnym oraz bardzo dobrą współpracę z zakładami pracy.
Biorąc to wszystko pod uwagę nikogo nie powinno dziwić, iż mimo niżu demograficznego nabór do klas pierwszych w Zespole Szkół w Gorzycach w obecnym roku szkolnym wzrósł
o 100%, w porównaniu z rokiem poprzednim, a każdy uczeń kończący gorzycką szkołę ma propozycję pracy.

Skip to content