Zaznacz stronę

Integracja międzypokoleniowa z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

 

20 października 2015r.w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach odbył się „Jesienny koncert” dedykowany najstarszym mieszkańcom gminy Gorzyce.
Do uroczystego świętowania Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, zapraszali najmłodsi mieszkańcy – przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Gorzycach. – Staramy się uczyć dzieci szacunku do osób starszych, dlatego poprzez organizację koncertu, chcemy zwrócić uwagę na naszych seniorów i ich znaczącą funkcję, jaką odgrywają w społeczeństwie – podkreślała Ewelina Trojnacka-Rolek, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Gorzycach.

Program przygotowany przez dzieci pod opieką wychowawców obejmował piosenki i wiersze związane z jesienią. Nie tylko najmłodsi bawili licznie zgromadzoną publiczność. Ulubione piosenki o życiu seniora zaprezentowali uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gorzyc oraz panie ze Stowarzyszenia „Razem dla Wrzaw”.                                                                                 Zaproszeni goście zostali poczęstowani jabłkami, które rozdali partnerzy koncertu, uczniowie z Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach. W uroczystościach wzięła udział Lucyna Matyka, zastępca wójta gminy Gorzyce, która obdarowała najmłodszych słodkim upominkiem, a najstarszym mieszkańcom w imieniu swoim oraz wójta Gminy Gorzyce złożyła życzenia. Uczestnicy tego spotkania mieli okazję zobaczyć wystawę Weroniki Rybak, mieszkanki Wrzaw, uczennicy szkoły średniej w Stalowej Woli.Swoje zdolności artystyczne rozwijała na zajęciach plastycznych i taneczno- teatralnych pod okiem Pani Małgorzaty Jonaszek i na zajęciach wokalnych pod okiem Pana Marka Bartoszka w Domu Kultury we Wrzawach. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wyróżnień i nagród w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich oraz kilka indywidualnych wystaw plastycznych.

Jej twórczość to rysunek ołówkiem, piórkiem i cienkopisem oraz grafika warsztatowa. To te „formy” stały się jej „pasją tworzenia”, pasją zestawień czerni i bieli, pasją zapisu idei, świata i własnych myśli. Poprzez różnorodność kresek, linii i faktur ukazuje ulotne sceny z życia, przyrody i ludzi. W swoich pracach zamyka cząstkę siebie.

Skip to content