Zaznacz stronę

W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. J. Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.

Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 37,  wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegach przełajowych Leszek Bebło (Sydney, Seul).

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach w tym bardzo ważnym dniu uhonorowali kilkanaście osób, wręczając im statuetki „Przyjaciel Szkoły”. Są to samorządowcy, przedsiębiorcy oraz dyrektorzy, którzy szczególnie mocno współpracują ze szkołą. Ze względów na ważne wyjazdy służbowe w uroczystościach nie mógł uczestniczyć Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Wójt Gminy Gorzyce.

W tym roku oprócz uczniów Zespołu Szkół w biegach brali również udział  uczniowie z zaprzyjaźnionych Gimnazjów. Biegi odbywały się w trzech kategoriach: dziewczęta, chłopcy młodsi, chłopcy starsi, a dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsca) zostały ufundowane przez Dyrektora Szkoły nagrody.

Wyniki:

            Grupa dziewcząt:

  1. Gabriela Marszałek (gimnazjum w Sokolnikach)
  2. Patrycja Solarczyk (gimnazjum w Gorzycach)
  3. Klaudia Kopeć (gimnazjum w Sokolnikach)

Grupa chłopców (klasy młodsze):

  1. Marceli Chara (klasa II ZSZ)
  2. Karol Burdzy (gimnazjum w Gorzycach)
  3. Paweł Pakulec (I TM)

Grupa chłopców (klasy starsze):

  1. Krzysztof Woźniak (klasa III TM)
  2. Jan Krawczyk (klasa III TM)
  3. Kacper Paterek (klasa III TM)
Skip to content