Zaznacz stronę
 

Wiceminister Edukacji Narodowej Urszula Augustyn odwiedziła w dniu
8 czerwca 2015 r. Gorzyce. W asyście Posła Mirosława Pluty, Wicestarosty Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztofa Pitry, Wójta Gminy Gorzyce Leszka Surdego oraz prezesa fundacji „LUK” działającej na rzecz edukacji, Dariusza Bukowskiego zwiedziła Centrum Kształcenia Praktycznego i spotkała się
z nauczycielami Zespołu Szkół w Gorzycach.

– W Ministerstwie zajmuję się miedzy innymi szkolnictwem zawodowym. Wielokrotnie docierały do mnie sygnały o dokonaniach Zespołu Szkół
w Gorzycach: wysokie miejsca w rankingach, nagroda Ministra Gospodarki czy bardzo dobra baza do kształcenia zawodowego. Dlatego z przyjemnością przyjęłam propozycję Mirosława Pluty dotyczącą odwiedzenia właśnie waszej szkoły – mówi Wiceminister Edukacji Narodowej Urszula Augustyn. Chciałam zobaczyć wyposażenie, ale głównie spotkać się z gronem pedagogicznym, gdyż o sukcesach szkoły decydują właśnie nauczyciele, ich zaangażowanie, elastyczność, fachowość oraz umiejętność współpracy z rodzicami – dodaje wiceminister.
Podczas spotkania wiceminister z nauczycielami Zespołu Szkół w Gorzycach padały różnorakie pytania dotyczące szkolnictwa zawodowego, egzaminów zewnętrznych, zmian w karcie nauczyciela, czy podwyżek.
Na pytanie Pani Magdaleny Motas – Korzonek: „Jak ocenia Pani naszą szkołę” wiceminister Urszula Augustyn odpowiedziała:
– Jest to szkoła, która robi wrażenie. Oglądałam szkoły w Tarnowie oraz
w innych miejscach Polski, jeśli chodzi o wyposażenie to jesteście Państwo prawdziwą „perełką”; ale coś co jest najważniejsze w każdej szkole to grono pedagogiczne, które potrafi stworzyć taką atmosferę, która przyciąga uczniów. Dlatego serdecznie gratuluję i dziękuję, że mogę się z Państwem spotkać. Szkoła znakomicie odpowiada na potrzeby czasu, kształcicie
w zawodach, które są atrakcyjne, jesteście przygotowani na ewentualne zmiany – to naprawdę bardzo dużo.
Cały film ze spotkania Wiceminister Edukacji Narodowej z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół w Gorzycach znajduje się na stronie www.zsgorzyce.pl

Skip to content