Zaznacz stronę

W dniach od 27 do 29 maja 2015 roku grupa 10 uczniów i 3 nauczycieli wyruszy do stolicy Belgii- Brukseli.

Wybraliśmy Belgię bo to nie tylko stolica europejska ale ten niewielki kraj, któremu zawdzięczamy frytki, jest również jedną z czekoladowych stolic. To tu właśnie 27 maja o godz.14.30 udamy się m.in. po to aby wziąć udział w warsztatach robienia czekoladek aby poznać receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 

Chcemy zobaczyć oprócz tradycyjnego kształtu czekoladek i inne, bo zrobiono z nich buty, suknie, ubrania i kapelusze. Odwiedzimy miejsce, które powinien zwiedzić każdy łasuch a jest nim Muzeum Kakao i Czekolady, ukryte w kamienicy niedaleko wspaniałego Grand Place. Mamy nadzieję. że będziemy mogli po zakończeniu pracy delektować się malutką, ale jakże smakowitą pralinką. Chcemy sprawdzić czy naprawdę prawdziwą czekoladę poznaje się po tym, że wystarczy zjeść tylko jej odrobinę, by poczuć się jak w niebie.

    Bruksela to miasto w którym ważą się losy wszystkich krajów europejskich, swoje siedziby mają największe światowe korporacje i właśnie Parlament Europejski i Centrum dla Zwiedzających PE -Parlamentarium to kolejne miejsca do których się udamy 28 maja o godz.13.00. Przy wejściu będzie na nas czekało 13 przewodników multimedialnych a my z 23 języków wybierzemy tym razem polski. Chcemy przekonać się na własnej skórze, że jednak Parlament Europejski to ważna sprawa, chcemy dowiedzieć się jak powstało Zgromadzenie Ogólne Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali (EWWiS), Europejskie Zgromadzenie Parlamentarne i jak w roku 1962 przekształciło się w Parlament Europejski. Chcemy spojrzeć na instytucję, która nas reprezentuje z nowej perspektywy i dowiedzieć się jak UE wpływa na nasze codzienne życie. Będziemy mogli przyjrzeć się posłom, naszym demokratycznie wybieranym przedstawicielom oraz udamy się na wirtualną wycieczkę po Europie. „Obejrzymy wystawę „Fashion Art EU”, stworzona przez Fashion Art Institute z Madrytu, która ilustruje ideały harmonii i wspólnoty, na których opiera się Unia Europejska. „(EP). Dowiemy się jak wyglądało porozumiewanie się między pokoleniami w tejże instytucji.

     Planujemy zwiedzić Atomium (model kryształu żelaza powiększony 165 miliardów razy- wybudowany z okazji światowej wystawy Expo organizowanej w Brukseli. Te dziewięć kul połączonych ze sobą w formę atomu to jeden z symboli Brukseli, miejscem, gdzie spotykają się sztuka i nauka- a tam nas też nie może zabraknąć. Mamy nadzieję będziemy mogli podziwiać panoramę miasta z najwyższej kuli tak jak w grudniu 2011 roku podziwialiśmy panoramę Paryża z wieży Eiffla. Poprzez oglądanie panoramy miasta odkryjemy inne atrakcje Brukseli na odkrycie których wyruszymy z CitySightseeing Brussels.

     29 maja wrócimy z nowym bagażem przeżyć, niezapomnianymi wrażeniami i co najważniejsze ogromną wiedzą a co za tym idzie, ogromną motywacją do pracy i nauki. Wiemy, że wiedza i umiejętności zdobywane w konkretnych przedsięwzięciach to znakomita inwestycja na przyszłość. Uczniowie naszej szkoły nie mają wątpliwości, że doświadczenie i praktyka to podstawa w drodze do przyszłej kariery zawodowej, dlatego chętnie biorą udział w zagranicznych wyjazdach i wymianach młodzieży.

Skip to content