Zaznacz stronę
 

 

,,Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie’’.

 

Carlos Ruiz Zafón (z książki,,Cień wiatru’’)

Data 23 kwietnia jest związana z rocznicą urodzin lub śmierci kilku wielkich pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona, Nabokova. Tego dnia w Hiszpanii każdy kupujący książkę dostaje w prezencie różę. Ten zwyczaj przejęły też polskie księgarnie biorące udział w ŚDK.Na całym świecie organizowane są konferencje, debaty związane z książkami i czytelnictwem, uroczystości wręczenia nagród literackich czy spotkania autorskie .I właśnie na takie spotkanie autorskie już dzisiaj zaprasza Dyskusyjny Klub Edukacyjny z Zespołu Szkół w Gorzycach. Będziemy rozmawiać o człowieku w poezji , jako istocie ułomnej , kruchej , bezradnej wobec swoich słabości, zagubieniu , poszukiwaniu przyjaźni .A wszystkie te aspekty, które zdarzają się w naszym życiu poznamy dzięki wierszom  znajdującym się w nowym tomiku poezji ks. Wojciecha Kani. Tomik ,,Droga ‘’ukazał się w ostatnim czasie. O szczegółach spotkania poinformujemy wkrótce.

Skip to content