Zaznacz stronę

Dnia 22 kwietnia 2015r. uczniowie  z  Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego  Zespołu Szkół w Gorzycach pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego Magdaleny Motas-Korzonek czytali  poszczególnym grupom przedszkolnym w Samorządowym Przedszkolu w Gorzycach  bajki o tematyce ekologicznej w związku ze Światowym Dniem Ziemi.

Młodzież gorzyckiej szkoły zachęcała najmłodszych do spotkania z książką. Na zachętę maluchy otrzymały kolorowe zakładki ,które mają przypominać ,że książka to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Nie zabrakło wspólnych zabaw , rozmów,śmiechu , co świadczy o tym ,że spotkanie było świetną formą integracji , a także doskonałą lekcją zaszczepienia bakcyla czytelniczego. Jak powiedziała poetka Wisława Szymborska ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa , jaką sobie ludzkość wymyśliła’’.

Skip to content