Zaznacz stronę

26maja 2015r.odbyło się spotkanie z Sebastianem Salbertem (Rahimem) polskim raperem , producentem muzycznym , inżynierem dźwięku , właścicielem agencji artystyczno-wydawniczej MaxFlorRec. Kojarzony jest on przede wszystkim z zespołem Paktofonika.Od roku 2003 współtworzy projekt Pokahontaz. Rahim realizuje się w wielu dziedzinach , min. wystąpił w przedstawieniu ,,Szepty’’w reż. Jacka Burbana na scenie kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu, w etiudzie filmowej Xaviera Tatarkiewicza ,,Wódeczka i panienki’’. Salbert uzupełnił także ścieżkę dźwiękową do filmu Magdaleny Piekorz ,,Senność’’.

Otrzymał wiele wyróżnień i tytułów .W 2009 i 2010 roku otrzymał tytuł Mikołowianina roku. 5marca2009r. ukazał się pierwszy solowy album ,,Podróże po amplitudzie’’.Za sprzedaż ponad 65.000 egz. album ,, Kinematografia’’ otrzymał ,, Złotą płytę’’.W 2001r.,,Fryderyka’’ za pierwszy album hip-hop. ,, Asa empiku ’’za wysoką sprzedaż albumów w sieci sklepów empik . ,, Magazynek ’’za wkład w polską muzykę hip-hop oraz był nominowany do ,,Paszportu polityki ’’,a płyta ,,Homoxymoronomatura ’’do ,,Fryderyka’’.Spotkanie z Rahimem było nagrodą dla DKE z Zespołu Szkół w Gorzycach .Członkowie DKE zapoznali przybyłych gości z działalnością klubu edukacyjnego , a następnie w ramach wprowadzenia w ,,Hip-hopową podróż do przyszłości ’’ wspólnie obejrzeliśmy film prezentujący działalność Rahima.Uczniowie zaprezentowali fragmenty scenariusza do filmu ,,Jesteś Bogiem’’, które pokazały ,że nie łatwo było stworzyć dzieło o członkach zespołu ,, Paktofonika’’, o,, bohaterach naszych czasów’’. Podczas swobodnej rozmowy dowiedzieliśmy się o zainteresowaniach Rahima , o jego ulubionych książkach , o tym, czym dla niego jest sukces , co oznacza jego pseudonim artystyczny , skąd czerpie pomysły na pisanie tekstów ,nad jakim projektem obecnie pracuje. Spotkanie umilone zostało występem beatboxera Krystiana Mycka -,,Myca’’, który porwał publiczność do wspólnej zabawy z dźwiękiem.W trakcie spotkania można było obejrzeć wystawę sztuki ulicy przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach.Wszyscy zebrani na tym spotkaniu otrzymali pamiątkowe zdęcie Rahima wraz z autografem. Był również czas na zrobienie sobie fotki z artystą. Uważam ,że należy wychodzić naprzeciw obecnym oczekiwaniom edukacyjnym i przyciągnąć ludzi młodych do książki i rozmowy o niej. Przez założenie DKE chciałam rozbudzić wśród uczniów pasję czytania. Wiem ,że ludzie czytają , ale nie zawsze się z tym ujawniają. ,,Istnieje jakaś naturalna potrzeba wymiany myśli , doświadczeń –bezpośredniej konfrontacji. Trzeba tylko stworzyć do tego stosowny plener’’. Nam się taki ,, plener ’’udało stworzyć i jestem dumna przede wszystkim z naszej młodzieży , która chętnie się w to edukacyjne przedsięwzięcie włączyła. Uważam ,że rozmowy w DKE kształtują , ćwiczą myślenie ,są sposobem wzajemnego uczenia się , kształtowania wrażliwości. Musimy pamiętać ,że książki pozwalają zrozumieć rzeczywistość, a czytanie rozwija umiejętność słuchania i wyrażania własnych myśli. W DKE uczniowie nie tylko przychodzą poszerzyć wiedzę ,ale porozmawiać i w rozmowie ,,zaistnieć’’.

                                                                                                                                                                                                                

https://www.youtube.com/watch?v=kKXhfh7eWbs
https://www.youtube.com/watch?v=NIj04yua-rw
Skip to content