Zaznacz stronę

W dniach od 22-27 Marca 2015 roku odbędzie się wyjazd młodzieży ZS do Popradu (Słowacja) w ramach projektu Comenius realizowanego w naszej szkole przez Polskę, Słowację, Turcję i Czechy. W wyjeździe będzie uczestniczyło aż 11 uczniów i 3 nauczycieli.

 

Celem ostatniego już wyjazdu jest:

– promowanie  aktywności  obywatelskiej młodzieży, a w szczególności obywatelstwa europejskiego;

–  rozwijanie  poczucia solidarności i promowanie tolerancji wśród młodzieży, w szczególności w celu wzmocnienia spójności społecznej w Unii Europejskiej;

– pogłębienie wzajemnego  zrozumienia  między młodzieżą  z różnych krajów;

– promowanie  współpracy europejskiej w zakresie problematyki i działań młodzieżowych.

Podczas wymiany weźmiemy udział w zajęciach, seminariach i różnego rodzaju warsztatach edukacyjnych. Zaprezentujemy ankiety przeprowadzone w „swoich” krajach dotyczące komunikacji rodziców ze szkołą, dokonamy ewaluacji ankiet i prezentacji „Religia w życiu nastolatków”. Przeczytamy i zanalizujemy wypracowania dotyczące konfliktu pokoleń. Młodzież z każdego kraju będzie prezentować legendy i omawiać je. Będziemy pracować w grupach dokonując ewaluacji i podsumowania całego projektu. Zwiedzimy szkołę i miasto Poprad,  weźmiemy udział w konkursie sportowym…

Poza pracą nad projektem udamy się w góry do skansenu a także zwiedzimy jaskinię. W wolnym czasie mamy nadzieję, że uda nam się spędzić trochę czasu w Aquacity.

Dzięki temu będziemy mogli zintegrować   się z młodzieżą i nauczycielami z innych krajów, poznać ich kulturę, zwyczaje i tradycje. Możliwość uczestniczenia w  kolejnej wymianie będzie dla nas ciekawym i sympatycznym doświadczeniem. Znów poznamy nowych fantastycznych przyjaciół i będziemy mieć wiele wspaniałych wspomnień.

Skip to content